Wyjątkowa jakość soczewek w OptykaWorld

KONTYNUUJ ZAKUPY
 • Soczewki Korekcyjne OptykaWorld

  OptykaWorld jest największym sklepem internetowym z pełnym serwisem optycznym w Polsce. Wybierz markowe okulary z naszej szerokiej kolekcji, a nasz zespół licencjonowanych optyków zamontuje je dla Ciebie w naszym Laboratorium Optycznym. W OptykaWorld dokładamy wszelkich starań, aby kupno okularów korekcyjnych online było łatwe i przyjemne. Wybierz swoje ulubione oprawki, a my wyposażymy je w soczewki okulistyczne po niskiej cenie w porównaniu do lokalnych sklepów okulistycznych. Nasi licencjonowani optycy gwarantują 100% dokładności i jakości w dopasowaniu soczewek korekcyjnych.

  Przewodnik po Soczewkach

  Optykaworld oferuje szeroką gamę soczewek korekcyjnych od najlepszych producentów takich jak Essilor, a także doskonałej jakości szkła od znanych marek. Laboratorium Optyczne Optykaworld realizuje zamówienia na soczewki pojedyncze, wieloogniskowe i progresywne o wartości indeksów 1.50, 1.61, 1.67, 1.74. Wszystkie soczewki, które oferujemy są wykonane z CR39 lub z tworzywa sztucznego o wysokim indeksie. Proszę przejrzeć inne odnośniki z informacjami dotyczącymi soczewek, aby dowiedzieć się więcej o soczewkach korekcyjnych w OptykaWorld Polska.

  Powody, dla których warto kupić soczewki korekcyjne w OptykaWorld

  • EKSKLUZYWNA 24-miesięczna Gwarancja
  • BEZPŁATNA Powłoka Ochronna Przeciwko Zarysowaniom
  • BEZPŁATNA Powłoka Ochronna Przeciwko Połyskom
  • BEZPŁATNA Ochrona UV
  • BEZPŁATNY Zestaw do Pielęgnacji Soczewek o wartości 65 zł
 • Rodzaje Soczewek Korekcyjnych

  SOCZEWKI JEDNOOGNISKOWE

  Soczewki Przeznaczone Do Dali: Są one przeznaczone dla osób krótkowzrocznych i są stosowane przez osoby które nie widzą wyraźnie obiektów z dużej odległości. Okulary przeznaczone do dali są zazwyczaj wykorzystywane do jazdy samochodem, sportu i innych zajęć na świeżym powietrzu.

  Soczewki do Czytania: Jeśli potrzebujesz pary soczewek korekcyjnych patrząc na przedmioty z bliska, jak na przykład przy czytaniu, pisaniu i pracy przy biurku, oznacza to że potrzebujesz soczewek do czytania.

  Soczewki do Komputera: Ten rodzaj szkieł jest zalecany aby złagodzić tzw. "Computer Vision Syndrome" (CVS), który zwykle objawia się nadmiernym zmęczeniem i suchością oczu, zaburzeniem widzenia, bólem szyi lub pleców wynikającym z intensywnej pracy przed komputerem.

  Zerówki (Soczewki bez recepty): Zerówki nie poprawiają wzroku. Są one wykorzystywane wyłącznie w celach mody. Zerówki dostarczają takie same korzyści, jak nasze normalne szkła na receptę, w tym 100% ochronę UV.

  SOCZEWKI DWUOGNISKOWE

  Dwuogniskowe (z liniami): Soczewki dwuogniskowe mogą być stosowane w ramach korekcji dla osób dotkniętych starczowzrocznością. Po 40 roku życia u wielu ludzi zaczyna rozwijać się starczowzroczność, która powoduje zarówno krótkowzroczność jak i nadwzroczność (dalekowzroczność). Soczewki dwuogniskowe pozwalają na dobrą widoczność obiektów w dużej odległości przez górną część soczewki, natomiast linia po środku oddziela niższy segment soczewki, który koryguje wady wzroku zauważalne przy czytaniu i patrzeniu na obiekty z bliska.

  SOCZEWKI PROGRESYWNE

  Progresywne (Wieloogniskowe bez linii): Po 40 roku życia wiele osób odczuwa dyskomfort związany z patrzeniem na obiekty położone daleko, jak i z blisko - czyli najczęściej cierpi na tak zwaną starczowzroczność. Wieloogniskowe soczewki progresywne, eliminują więcej niż dwie wady wzroku naraz i zapewniają dobrą widoczność na każdy dystans. Ten typ soczewki posiada trzy sfery: do dali, widzenia pośredniego i do bliży, które płynnie przechodzą jedna w drugą. W przeciwieństwie do soczewek dwuogniskowych, soczewki progresywne nie mają widocznej linii, który może powodować "przeskoki obrazu". Osoby ze starowzrocznością często wolą wieloogniskowe soczewki progresywne, ponieważ sprawiają one, że obraz wydaje się być bardziej gładki i naturalny, bez żadnych linii.

  Komputer (Styl progresywny): jednym z nowszych typów soczewek progresywnych są te specjalnie stworzone do pracy z komputerem. Soczewki te wykorzystywane są przy starczowzroczności. W przeciwieństwie do normalnych szkieł progresywnych, ich obiektyw składa się z 50% sfery do bliży, 30-40% soczewki do wizji pośredniej i 20-10% do dali. Osoby, które używają komputerów wiedzą, że ich wzrok wymaga większego obszaru przeznaczonego do patrzenia pośredniego i z bliska , a nie dalekowzrocznej korekty. Dla ludzi dotkniętych starczowzrocznością, którzy pracują na komputerze będzie to najlepsze rozwiązanie.

  Przewodnik po Indeksach Soczewek

  Standardowe Cienkie i Lekkie Soczewki - 1.50 Indeks

  Soczewki z indeksem CR39 1.50 są szczególnie polecane do użytku codziennego i są one 20% lżejsze od soczewek szklanych. Są one wykonane przy zastosowaniu wysokiej jakości tworzyw sztucznych i pochodzą z bardzo renomowanych firm. Oferują one solidną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Nasze soczewki CR39 posiadają indeks załamania o wartości 1.50 i są znacznie cieńsze niż typowe soczewki CR39 dostępne na rynku. Soczewki te świetnie nadają się do okularów z pełnymi oprawkami i nie są zalecane do okularów bez oprawek lub pół - pełnych.

  Bardzo Cienkie i Lekkie Soczewki - 1.61 Wysoki indeks

  Soczewki o wysokim indeksie, określane również jako Hi-index, są doskonałym rozwiązaniem dla dużych wad wzroku. Oferują one wyższy współczynnik załamania światła - 1.61, w porównaniu z CR39 i soczewkami o średniej wartości indeksu. Wraz z optymalną ochroną przed promieniowaniem UV, te soczewki są do 20% cieńsze od zwykłych soczewek plastikowych. Soczewki o wysokiej wartości indeksu są zaprojektowane w taki sposób, aby były odporne na pęknięcia co czyni je doskonałym wyborem w przypadku oprawek pozbawionych ramek lub oprawek półpełnych.

  Bardzo Cienkie i Lekkie Soczewki - 1.67 Wysoki indeks

  Standardowo, soczewki o wysokim indeksie posiadają współczynnik załamania światła o wartości 1.67. Zalecane są one dla osób z dużą wadą wzroku, które szukają cienkich szkieł do celów kosmetycznych. Przeciętnie soczewki z indeksem 1.67 są około 30% cieńsze niż te z indeksem 1.61.

  Ultra Cienkie - 1.74 Wysoki indeks

  Soczewki plastikowe o najcieńszym możliwy wskaźniku 1.74 należą również do najdroższych. Soczewki te są najlżejsze wśród soczewek z wysokim indeksem i najcieńsze ponieważ obie krawędzie są zmniejszone. Ten rodzaj szkieł może być do 40% cieńszy w porównaniu do standardowych soczewek plastikowych.

  Soczewki Premium firmy Essilor (Indeks 1.50, 1.56, 1.61, 1.67)

  Essilor jest liderem w branży optycznej od połowy XX-go wieku. Ta francuska firma założona przez Essel i Silor, zajmuje się tworzeniem i udoskonalaniem soczewek korekcyjnych na skalę międzynarodową. Firma opatentowała technologię zmniejszającą zmęczenie oczu, gwarantując najwyższą klarowność wizji o dużej szybkości transmisji światła i dużo innych wyjątkowych powłok. Essilor jest dobrze znany dzięki swoim innowacjom w przemyśle optycznym, a zwłaszcza dzięki wynalezieniu soczewek progresywnych i rozwojowi soczewek plastikowych wraz z zaawansowanymi powłokami. Wszystkie soczewki Essilor są wyposażone w najlepsze technologie - w tym powłoki antyodblaskowe, które zmniejszają przyleganie kropelek wody do szkła, znacznie redukują odbicie światła, zwiększają odporność na zarysowania, zapewniają większą przejrzystość i ułatwiają czyszczenie okularów. Essilor załącza również powłoki chroniące przed promieniowaniem UV. Soczewki Essilor są produktem z najwyższej półki, szczególnie dla osób noszących okulary korekcyjne, poszukujących najlepszej jakości na rynku.

  Okulary Korekcyjne

  Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne można zamówić przez Internet przez Optykaworld. Oferujemy szkła korekcyjne dla wszystkich naszych modeli okularów przeciwsłonecznych. Nasi specjaliści od dopasowywania kolorów zapewnią, że kolor Twoich szkieł będzie dokładne taki sam jak oryginalny kolor z katalogu. Istnieje również możliwość wyboru innego koloru z szerokiej gamy ponad 20 odcieni, jeśli chcesz mieć kolor różniący się od oryginału. Polaryzacja i opcje przejściowe są również dostępne w zależności od wybranych modeli okularów przeciwsłonecznych.

  Soczewki korekcyjne mogą być dopasowane do tych okularów przeciwsłonecznych, które posiadają dwie oddzielne soczewki. Proszę pamiętać, że nie wszystkie modele mogą być wyposażone w soczewki korekcyjne, a zależy to w głównej mierze od Twojej wady wzroku i konstrukcji oprawki.

  Przewodnik po Receptach

  Zakup okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych jest łatwy i przyjemny z Optykaworld procesem zakupów RX przez Internet. Poniżej dostępne są szczegóły dotyczące rodzaju materiału polecanego przez naszych optyków dla rozmaitych kategorii recept. Aby dowiedzieć się w jaki sposób odczytać receptę od okulisty krok po kroku, prosimy o odwiedzenie naszej strony FAQ.

  Wszystkie nasze soczewki są wykonane z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości ze względu na lepszą przejrzystość, większą wytrzymałość i zwiększonv lekkość w porównaniu do soczewek szklanych. Należy pamiętać, że cena każdego typu materiału jest uzależniona od jego grubości.Najtańszym rozwiązaniem jest CR39, ze względu na niższy współczynnik załamania światła (grubość soczewki. Im wyższy indeks tym cieńsze i droższe są soczewki.

  Grubość Soczewki Jednoogniskowe Dwuogniskowe Progresywne Zakres Sfery (SPH)
  Marka Firmowa 1.50 Poniżej +/- 1.25
  Marka Firmowa 1.61 +/- 1.50 to +/- 3.50
  Marka Firmowa 1.67 +/- 3.75 to +/- 5.50
  Marka Firmowa 1.74 Powyżej +/- 5.75
  Essilor 1.50 Poniżej +/- 1.25
  Essilor 1.61 +/- 1.50 to +/- 3.50
  Essilor 1.67 Powyżej +/- 3.75

  Opcje dotyczące Soczewek Premium

  W Optykaworld, oferujemy naszym klientom pełny zakres usług optycznych obejmujących szereg specjalistycznych soczewek premium, jak również profesjonalne powłoki ochronne. Zakupy okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych przez Internet nigdy nie było łatwiejsze. Zapewniamy 1000okładności produktu, podczas kiedy nasi optometrycy pracują indywidualnie nad każdym zamówieniem RX.

  Rodzaj Soczewki Odcień Przejście Polaryzacja BEZPŁATNE Powłoki
  Jednoogniskowe
  Dwuogniskowe
  Progresywne

  Dodatkowe Opcje dotyczące Soczewek

  Soczewki Przyciemniane

  Przyciemniane soczewki mogą skutecznie ograniczyć odbicie światła podczas jazdy, lub poprawić Twój wygląd. W przeciwieństwie do soczewek przejściowych, kolor przyciemnianych soczewek pozostanie taki sam niezależnie od sytuacji. Jaśniejsze odcienie takie jak róż są wykorzystywane dla celów mody, podczas gdy ciemniejsze odcienie, takie jak szary i brąz mogą być używane do zapewnienia ochrony przeciw promieniami słońca. Inne kolory mogą być stosowane w różnych celach. Żółty odcień jest dobry do jazdy nocnej. Jeśli jesteś wrażliwy na światło, zalecamy kolor szary. Brąz uwydatnia lepiej kontrast pomiędzy kolorami, a więc nadaje się dla osób, które lubią grać w golfa lub tenisa. Proszę zobaczyć naszą tabelę odcieni jakie oferujemy. Możesz wybrać spośród 24 odcieni. Oferujemy również usługę dopasowania koloru soczewki, w ramach której kolor Twoich szkieł korekcyjnych jest dopasowany do oryginalnego koloru okularów przeciwsłonecznych, tak jak w katalogu.

  • Zielony i Polaryzowany: Redukuje odblaski bez zniekształcania kolorów w warunkach dużego nasilenia promieni słonecznych.
  • Brązowy i Szary: Poprawia kontrast i jest wysoce zalecany podczas dużego naświetlenia. Szary jest szczególnie przydatny w przypadku uprawiania sportów wodnych, gdzie bardzo silne światło słoneczne odbija się od wody. Brązowy uwydatnia lepiej kontrast pomiędzy kolorami, a więc nadaje się dla osób, które lubią grać w golfa i tenisa.
  • Żółty i Bursztynowy oraz Złoty: Odfiltrowuje światło niebieskie i wydobywa cienie, dzięki czemu nadaje się do większości warunków atmosferycznych, a zwłaszcza do niskich lub umiarkowanych nasileń światła. Żółty odcień sprawdza się dobrze podczas jazdy nocnej.
  • Purpurowy & Różowy: najlepiej stosować w warunkach słabego oświetlenia, ponieważ wydobywają one cienie i kontury. Jaśniejsze odcienie różu, są bardzo modne i poprawiają wygląd.

  Soczewki Polaryzowane

  Soczewki polaryzacyjne eliminują oślepiające refleksy, które powstają na przykład na tafli wody lub masce samochodu. Dodatkowo, świetnie nadają się do uprawiania sportów wodnych, wędkowania i jazdy samochodem. Aktualnie oferujemy soczewki polaryzowane w dwóch kolorach: szarym i brązowym.

  Soczewki Przejściowe

  Soczewki przejściowe, znane również jako soczewki fotochromowe, automatycznie zmieniają poziom zaciemnienia w zależności od panujących warunków oświetlenia spowodowanych różnym natężeniem promieniowania UV. Soczewki te nie ulegają zaciemnieniu w nocy lub gdy użytkownik jest wewnątrz budynku. Ten typ soczewek pozwala cieszyć się z życia każdego dnia bez konieczności zmiany okularów korekcyjnych na przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Kiedy okulary przestają być narażone na bezpośrednie promieniowanie słoneczne, soczewki z powrotem ulegną rozjaśnieniu. Oferujemy soczewki przejściowe w kolorze szarym, a czasami brązowym.

  DARMOWE Powłoki na Soczewki

  Powłoka odporna na zarysowania

  Wszystkie nasze soczewki plastikowe są wyposażone w powłokę odporną na zarysowania po obu stronach soczewki. Powłoka przeciwko zarysowaniom ma na celu zmniejszenie liczby zadrapań wynikających z codziennego użytku i przedłużenie żywotności Twoich okularów. Uwaga: powłoka odporna na zarysowania nie daje gwarancji całkowitej odporności na zadrapania, ale soczewki są dzięki niej bardziej odporne na zarysowania. Szkiełka nadal mogą ulegać zarysowaniom jeśli nie są poddane odpowiedniej pielęgnacji.

  Powłoki Antyrefleksyjne

  Powłoka antyrefleksyjna znacznie ogranicza odbicie światła. Refleksy mogą zakłócać widoczność, ponieważ zmniejszają przejrzystość soczewek. Powłoka antyrefleksyjna jest zalecana do stosowania wewnątrz pomieszczeń, a także do jazdy samochodem w nocy. Powłoka antyrefleksyjna sprawia, że szkła są bardzo klarowne więc soczewki wydają się prawie niewidoczne.

  Ochrona przed UV

  Ochrona UV w okularach pozwala powstrzymać szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe typu UVA i UVB, przed uszkodzeniem naszych oczu. Wielu ludzi zapomina, że oczy tak samo jak skóra muszą być zabezpieczone przed szkodliwym działaniem promieni UV.

  W Optykaworld dostrzegamy potrzebę ochrony oczu w celu zmniejszenia powikłań i problemów w przyszłości dlatego zapewniamy darmową powłokę UV na wszystkie okulary korekcyjne.
 • Ceny Soczewek Standardowych i Premium

  Kategoria Produktu Rodzaj Soczewki Indeks Soczewek (Grubość) Cena Soczewki ()
  Progresywne Standardowe Cienke i Lekke (1.50) 449
  Bardzo Cienkie i Lekkie (1.61) 519
  Super Cienki i Lekki (1.67) 599
  Essilor Standard 1.50 799
  Essilor Wysoko-indeksowe 1.61 969
  Essilor Wysoko-indeksowe 1.67 1129
  Dwuogniskowe Standardowe Cienke i Lekke (1.50) 339
  Okulary Przeciwsłoneczne Jednoogniskowe Standardowe Cienke i Lekke (1.50) 139
  Bardzo Cienkie i Lekkie (1.61) 219
  Super Cienki i Lekki (1.67) 369
  Ultra Cienki i Lekki (1.74) 559
  Essilor Standard 1.50 199
  Essilor Wysoko-indeksowe 1.61 299
  Essilor Wysoko-indeksowe 1.67 399
  Essilor Standard 1.56 199
  Komputer Essilor Standard 1.50 849
  Progresywne Standardowe Cienke i Lekke (1.50) 449
  Bardzo Cienkie i Lekkie (1.61) 519
  Super Cienki i Lekki (1.67) 599
  Ultra Cienki i Lekki (1.74) 749
  Essilor Standard 1.50 799
  Essilor Wysoko-indeksowe 1.61 969
  Essilor Wysoko-indeksowe 1.67 1129
  Dwuogniskowe Standardowe Cienke i Lekke (1.50) 339
  Okulary Jednoogniskowe Standardowe Cienke i Lekke (1.50) 139
  Bardzo Cienkie i Lekkie (1.61) 219
  Super Cienki i Lekki (1.67) 339
  Ultra Cienki i Lekki (1.74) 489
  Essilor Standard 1.50 199
  Essilor Standard 1.56 259
  Essilor Wysoko-indeksowe 1.61 299
  Essilor Wysoko-indeksowe 1.67 399
 • Reguły Gwarancji i Zwrotu Soczewek Korekcyjnych

  24-miesięczna Gwarancja

  W Optykaworld chcemy, aby każdy klient czuł się bezpiecznie podczas robienia zakupów i wiedział, że nasza obsługa klienta nie kończy się tylko na zamówieniu i wysyłce. Aby uwzględnić wszystkie możliwe opcje, oferujemy ekskluzywną 24-miesięczną gwarancję na wszelkie uszkodzenia pochodzące od wszystkich producentów bez wyjątku, uwzględniając korekcyjne okulary przeciwsłoneczne, zwykłe okulary korekcyjne i oprawki.Nasz międzynarodowy Dział Obsługi Klienta jest czynny przez całą dobę, aby zapewnić Ci 100% satysfakcji. Zakupy w naszym sklepie są proste i możesz być pewien, że znajdziesz tutaj produkty odpowiadające bieżącym światowym trendom i stylowe okulary, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania.

  100% Gwarancji na Zwrot Soczewek

  Zapewniamy 1000warancji odnośnie ewentualnego zwrotu soczewek korekcyjnych w 0 Polska. Wszystkie nasze soczewki korekcyjne to produkty najwyższej jakości i zapewniamy, że każde zamówienie na receptę jest wypełniane ze 1000okładnością. Gwarantujemy dokładny czysty obraz i perfekcyjne dopasowanie każdego produktu na receptę, który wysyłamy do swoich klientów.Nasze Laboratorium Optyczne Optykaworld zapewnia najwyższej jakości usługi i chętnie pomoże w przypadku gdy zamówione soczewki lub oprawki okażą się nieodpowiednie. Nasi klienci mogą poprosić o korekcję soczewek wraz z oprawkami lub zażądać pełen zwrot kosztów za zakup soczewek i ramek (w oryginalnym stanie) lub wymienić zamówione wcześniej oprawki z nowymi soczewkami bez dodatkowych kosztów. Nasz Optykaworld Dział Obsługi Klienta jest zawsze gotów aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Serdecznie prosimy o kontakt z nami aby uzyskać więcej informacji dotyczących naszej 1000warancji na Zwrot Soczewek.

  100 Dni na Zwrot

  W przypadku gdyby produkt okazał się nieodpowiedni Optykaworld Polska oferuje każdemu klientowi pełną 100 dniową gwarancję zwrotu.Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przejdź do naszego działu Regulamin Zwrotu, Wymiany i Gwarancji .

Zaloguj się aby uzyskać dostęp do darmowego, eksluzywnego klubu członkowskiego

Zarejestruj się
LUB
Zaloguj się przez Facebook

Wyjątkowe Oferty

 • Śledzenie Zamówienia
 • Proste Powtórne Zamawianie
 • Zachowane Recepty
 • Szybka Transakcja
 • Wyjątkowe Rabaty i Promocje
Dołączając do naszego Optykaworld wyrażasz zgodę na wszystkie warunki zawarte w Regulaminie

Zaloguj się aby uzyskać dostęp do darmowego, eksluzywnego klubu członkowskiego

Jakiej jesteś Płci?

Kiedy obchodzisz Urodziny?

Subskrybuj nasz Newsletter
Dołączając do naszego Optykaworld wyrażasz zgodę na wszystkie warunki zawarte w Regulaminie

Zaloguj się aby uzyskać dostęp do darmowego, eksluzywnego klubu członkowskiego

Jakiej jesteś Płci?

Kiedy obchodzisz Urodziny?

Subskrybuj nasz Newsletter
Dołączając do naszego Optykaworld wyrażasz zgodę na wszystkie warunki zawarte w Regulaminie

Dziękujemy,

Wszystko gotowe!
Odwiedź Dział Członkowski

Zapomniałem Hasło

Proszę podać swój adres E-mail poniżej. Wyślemy Ci link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij E-mail

Masz pytania?

Prosimy, Napisz do Nas

Zapomniałem Hasło

Wiadomość e-mail umożliwiająca zmianę hasła została wysłana.

W przypadku gdyby nie otrzymali Państwo wiadomości z instukcjami w przeciągu kilku kolejnych minut, prosimy o dokładne sprawdzenie folderu Kosz i weryfikację Twoich ustawień dotyczących Filtrów Antyspamowych.

Masz pytania?

Prosimy, Napisz do Nas

Zmień Hasło

Twoje nowe hasło powinno składać się z conajmniej 8 znaków.
Zapisz i Zaloguj Się

Masz pytania?

Prosimy, Napisz do Nas

ZNAJDŹ SWÓJ STYL

Pobierz osobiste porady dotyczące Twoich okularów przy użyciu naszego narzędzia wyszukiwania stylu i znajdź idealną parę okularów dla siebie.

Jesteś…

Kobietą

Mężczyzną