Przewodniki po pielęgnacji

  • DOM /
  • Przewodniki po pielęgnacji

Czystość i pielęgnacja

Chcemy mieć pewność, że Twoje nowe okulary pozostaną w dobrym stanie tak długo, jak to możliwe, a jest kilka rzeczy, które zalecamy zrobić:
Do czyszczenia okularów używaj ściereczki z mikrofibry, środka do czyszczenia soczewek przeznaczonego do okularów lub chusteczek optycznych.
Kiedy nie nosisz okularów, pamiętaj, aby umieścić je soczewkami skierowanymi do góry lub najlepiej przechowywać je w twardym etui.
Zawsze używaj obu rąk do ich zakładania i zdejmowania.
Unikaj pozostawiania ich w miejscach o ekstremalnie wysokich temperaturach, takich jak ogrzewanie lub gorący samochód, ponieważ może to spowodować odkształcenie soczewek lub odklejenie się specjalnych powłok.
Unikaj czyszczenia okularów za pomocą odzieży, chusteczek higienicznych, produktów papierowych, mydła lub środków do dezynfekcji rąk, ponieważ mogą one niszczyć powłoki soczewek.
Nigdy nie noś okularów na czubku głowy, ponieważ może to spowodować rozszerzenie oprawek, a ramiona mogą się wypaczać i zmieniać kształt.

Dopasowanie i regulacje

Zasługujesz na idealne dopasowanie. Każdy jest inny, więc jest rzeczą naturalną, że oprawy mogą wymagać regulacji po ich otrzymaniu.
Jeśli okulary zsuwają się z nosa:

Okulary druciane

Kciukami delikatnie wciśnij nanośniki do wewnątrz i zbliż je do siebie, aż będą ściśle przylegać do obu stron nosa.

Plastikowe okulary

Włóż końcówki zauszników pod gorącą wodę, aby lekko poluzować materiał.

Delikatnie zegnij końcówkę wewnątrz, aby mocniej dopasować ją za uchem.

Jeśli okulary wbijają się w nos:

Okulary druciane

Kciukami delikatnie wypchnij nanośniki na zewnątrz, aż poczują się komfortowo na nosie.

Plastikowe okulary

Włóż końcówki zauszników pod gorącą wodę, aby lekko poluzować materiał.

Delikatnie zegnij końcówkę do góry, aby uzyskać luźniejsze dopasowanie za uchem.

Jeśli jedna z soczewek znajduje się wyżej niż druga:

Gdy lewa soczewka znajduje się wyżej niż prawa, zegnij prawy zausznik w dół.

Gdy prawa soczewka znajduje się wyżej niż lewa, zegnij lewy zausznik w dół.

Jeśli powyższe wskazówki nie działają dla Ciebie lub po prostu boisz się dopasować okulary w domu, nie martw się, wspieramy Cię!

Oferujemy bezpłatną korektę w sklepie dla naszych cenionych klientów. Możesz zabrać swoje oprawki do dowolnego sklepu optycznego w celu dopasowania ich do siebie. Jeśli pobierają opłatę za usługę dostosowania, wyślij nam kopię rachunku, a my zwrócimy Ci do 65 PLN

Warunki:

  • Wnioski należy składać w ciągu 30 dni od przybycia przesyłki.
  • Ponadto należy pamiętać, że niniejsza polisa obejmuje wyłącznie regulacje dopasowania oprawek, a nie jakiekolwiek modyfikacje (np. instalacja nowych soczewek nie jest objęta gwarancją).

Dopasowanie do soczewek progresywnych

Jeśli nosisz soczewki progresywne po raz pierwszy lub masz trudności z dopasowaniem do nowej pary, pamiętaj o poniższych wskazówkach:
  • Oko i mózg muszą nauczyć się dostosowywać do różnych mocy refrakcyjnych soczewek, więc przyzwyczajenie się do soczewek progresywnych może zająć więcej czasu niż w przypadku innych rodzajów soczewek.
  • Kiedy próbujesz na coś spojrzeć, pamiętaj, aby poruszać głową, a nie oczami, i kierować nos w stronę przedmiotu.
  • Nieznaczne zniekształcenie krawędzi soczewek jest zjawiskiem normalnym.
  • Stopniowo wydłużaj czas noszenia nowych okularów w ciągu pierwszych kilku dni, na przykład nosząc je przez pół dnia. Staraj się unikać przełączania starych i nowych okularów, ponieważ Twoje oczy potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do nowych.